Streetworkcentrum

Streetcentrum provozujeme přímo v centru Prahy, našim klientům dobře na dosah.

Centrum funguje díky podpoře Městské části Praha 1 už od roku 1997 a „dětem ulice“ poskytuje základní hygienické služby, potravinovou pomoc i volně dostupné léky.

Streetcentrum konkrétně zajišťuje:

Jednoduché občerstvení

Najíst a napít se. To je to, co „dětem ulice“ většinou nabízíme jako první. I když se to může zdát neuvěřitelné, i v dnešní době se setkáváme s těmi, kteří nejedli třeba už několik dní.

Možnost vysprchovat se

Mnoho klientů k nám přijde rovnou z ulice, kde je možnost postarat se o osobní hygienu velmi omezená. Proto jim nabízíme využití sprchového koutu.

Možnost vyprat si prádlo

Stejně jako s osobní hygienou, i s čistým oděvem je to na ulici těžké. Pračka, sušička i žehlička jsou tedy u nás stálou výbavou centra.

Léky dostupné bez receptu

Naši klienti mají ne vždy vyřešenou registraci u některé z pojišťoven. Přístup ke zdravotní péči je tak pro ně omezený. Lékaře nenahradíme, dokážeme ale poskytnout alespoň volně dostupné léky.

„První pomoc v nouzi“

Do této kategorie spadá vše, co jsme nezmínili výše. Nejčastěji je to poskytnutí náhradního oblečení a bot, ale i možnost si promluvit s někým nezaujatým o problémech klienta a společně nalézt řešení.

Kde centrum sídlí?

Streetcentrum najdete na adrese
Ve Smečkách 28, Praha 1. Je to cca 300 m (5 minut chůze) od sochy sv. Václava.

Kdy je otevřeno?

Pro klienty máme otevřeno
pondělí – pátek od 15:00 do 18:00.

Jak to v centru vypadá?

Streetworkcentrum
Streetworkcentrum